Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie'

englishBIP
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
start aktualności Zjazd Latarników Polski Cyfrowej

Zjazd Latarników Polski Cyfrowej

 

Centrum Sztuki Mościce

PCRS: ODKRYWANIE PRZYSZŁOŚCI

ZJAZD LATARNIKÓW POLSKI CYFROWEJ

Zapraszamy na pierwszy ogólnopolski zjazd Latarników Polski Cyfrowej, który odbędzie się 24-25 września br. w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce.

Ruch Polski Cyfrowej Równych Szans rozpędza się coraz bardziej z każdym dniem. Ankiety wypełniło już ponad 2800 kandydatów na Latarników. W całej Polsce trwają intensywne szkolenia, a pierwsi przeszkoleni prowadzą już zajęcia w swoich miejscowościach i informują o nich. Coraz więcej instytucji oferuje nam wsparcie – urzędy, domy kultury, biblioteki i organizacje pozarządowe udostępniają sale i sprzęt. Każdy dzień przynosi nowe wydarzenia w Polsce lokalnej.

Wagę naszych działań sprawy doceniają politycy – co rusz spływają nowe głosy poparcia. Do grona promotorów programu dołączyły w ostatnich miesiącach kolejne osoby: Andrzej Grabowski, Artur Barciś, Janina Paradowska, Anna Dymna, Grażyna Wolszczak. Piszą i mówią o nas w mediach – PCRS staje się inicjatywą rozpoznawalną i dostrzeganą w wielu środowiskach.


Dlaczego warto wziąć udział?

Najwyższy zatem czas, by wszyscy ludzie PCRS mogli się spotkać, poznać, wymienić doświadczenia, zaprzyjaźnić. A przede wszystkim podyskutować o przyszłości inicjatywy. Taki jest główny cel pierwszego krajowego zjazdu Latarników Polski Cyfrowej.

Warto zatem wziąć udział w tym spotkaniu, by zdobyć unikatową wiedzę o tym:

  • jak wprowadzać w życie nowe metody i sposoby zachęcania pokolenia 50+ do „pierwszego i kolejnych kroków w Internecie”?
  • jak skutecznie zdobywać wsparcie dla swoich działań we własnym środowisku?
  • co możemy zrobić wspólnie po zakończeniu wsparcia projektowego?
  • jak połączyć te działania z własnym rozwojem i sukcesem?


Uczestnicy i lokalizacja

W tym roku zapraszamy Latarników na południe Polski, do Tarnowa, aby pokazać nasze przywiązanie do miejsca, które twórcom PCRS jest bliskie. Do miasta, gdzie czujemy się lokalnie, u siebie, tak ja Wy czujecie się w swoich środowiskach. Za rok konferencję zorganizujemy w północnej połowie Polski.

Zaproszenie do Tarnowa kierujemy także do wszystkich, którzy dostrzegają jak dużym problemem jest wykluczenie cyfrowe osób po pięćdziesiątce. Do przedstawicieli samorządów, instytucji kulturalnych i społecznych, organizacji pozarządowych, sektora nauki, a także firm działających na rzecz generacji 50+. Tak krajowych, jak i lokalnych.

Mamy dla Państwa specjalną ofertę udziału w spotkaniu.


Termin i warunki udziału

Zjazd wypełnią dwa dni z noclegiem: 24 września, od godz. 11:00 - do godz. 17:00 następnego dnia. Udział Latarników jest bezpłatny, zapewnimy noclegi w standardzie turystycznym, wyżywienie, warunki do networkingu i materiały konferencyjne.

Uwaga: dojazd i powrót Latarnicy organizują na własną rękę! Latarników zamierzających dojechać samochodami osobowymi zachęcamy do kontaktowania się w ramach grup sąsiedzkich i współdzielenia kosztów. Pomożemy w tym uruchamiając specjalne miejsce na Forum.

Udział innych niż Latarnicy osób możliwy będzie po opłaceniu kosztów noclegu, wyżywienia oraz materiałów konferencyjnych – o szczegółach poinformujemy wkrótce.


Program Zjazdu

Na ramowy program zjazdu – zaprezentowany poniżej – składają się: bloki plenarne, warsztaty grup roboczych i debaty z udziałem VIP, ekspertów i promotorów naszej inicjatywy. Wśród gości i prelegentów zjazdu znajdą się m.in.:program zjazdu

Zjazd poprowadzą Marek Guzowski i dr Łukasz Srokowski, a w poszczególnych jego elementach uczestniczyć będą także inni trenerzy PCRS: Monika Boruch, Michał Golemo, Krzysztof Grynienko, Krzysztof Grabowski, Dominika Hofman, Anna Kołtunowicz, Anna Kuczyńska i Paweł Słuja.

Głównym celem zjazdu jest wspólne zastanowienie się nad przyszłością ruchu Latarników Polski Cyfrowej, wytyczenie mapy drogowej działań i zinwentaryzowanie możliwości finansowania prac latarniczych. Stąd tytuł i szereg punktów przyszłego programu spotkania. Zapraszamy Państwa do współtworzenia tego ostatniego wspólnie z nami: sugestie i propozycje proszę kierować na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Konkurs na Świet(l)ne Sygnały

Zapraszamy wszystkich latarników do udziału w konkursie na Świet(l)ne sygnały – zapisane na wideo wypowiedzi o swoich działaniach w roli Latarnika Polski Cyfrowej.

Szczegóły konkursu


Rejestracja

Rejestrację można dokonać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Uwaga: Bezpłatny udział gwarantujemy tylko zarejestrowanym Latarnikom!

O wszystkich szczegółach dotyczących wydarzenia oraz warunkach uczestnictwa (regulaminie) zarejestrowani uczestnicy będą informowani regularnie i szczegółowo.


Miejsce i dojazd

Do Tarnowa można dojechać samochodem i pociągiem. Lotniska „Balice” pod Krakowem oraz „Jasionka” w Rzeszowie znajdują się w odległości ok. 2h jazdy samochodem. Szczegółowe wskazówki najdogodniejszych wariantów tras dojazdowych koleją i samochodem zaproponujemy wkrótce.

Zapraszamy!

 

Centrum Edukacji

kim jesteśmy
współpraca z samorządami
badania i rozwój
edukacja cyfrowa
szkolenia
 
 

projekty

Cyfrowobezpieczni

Integra

wydarzenia

03.10.2016 | Tarnów
spotkanie
Tarnowski Tydzień Seniora
12.10.2016 | Warszawa
konferencja
Nowe perspektywy dialogu
08.11.2016 | Warszawa
konferencja
BEZPIECZNIE INTER@AKTYWNI

Cykl 12 programów emitowany na antenie TVP1 poświęconych pracy Latarników Polski Cyfrowej oraz zaletom korzystania z internetu

serial LATARNICY.PL


Serial edukacyjny "Latarnicy.pl - Zaradni w sieci", wyprodukowanego w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans w Tarnowie

serial Latarnicy.pl - Zaradni w sieci

aktualności


23 września 2016r.
07 września 2016r.
05 września 2016r.

Dołącz do nas na FACEBOOKU