Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie'

englishBIP
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
start profil
Krzysztof Głomb
Prezes
Krzysztof Głomb
10.03.1997
Tarnów
Zarząd
+ 48 14 628 42 10
+ 48 605 290 500
+ 48 14 628 43 11
...
Krzysztof Głomb

O sobie

Mentalnie - podróżnik, społecznie - zmieniacz świata, zawodowo - nowator, choć pewnie mało kto dzis już tego określenia używa.

Biogram

Założyciel (1998) i prezes Zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, obecnie na kadencję od 2010 - 2016 roku. Pomysłodawca i od 1997 roku dyrektor programowy Konferencji „Miasta w Internecie”.

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Europejski ekspert w zakresie rozwoju cyfrowego społeczeństwa informacyjnego. Specjalizuje się w zagadnieniach e-administracji, e-zdrowia, a także integracji cyfrowej oraz zastosowania narzędzi i zasobów cyfrowych w podnoszeniu skuteczności edukacji. Prelegent ponad 140 krajowych i zagranicznych konferencji naukowych oraz specjalistycznych seminariów związanych z technologiami społeczeństwa informacyjnego.

Specjalista planowania e-rozwoju. Autor i redaktor strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego w 5 polskich województwach (Małopolskie, Wielkopolskie, Łódzkie, Podkarpackie, Mazowieckie), studiów regionalnych (Podkarpackie, Świętokrzyskie, Podlasie, Zachodniopomorskie) oraz jednej z nielicznych w Europie regionalnej strategii eZdrowia województwa łódzkiego. Lider strategicznych projektów wsparcia eRozwoju województw, związanych z transferem wiedzy oraz doradztwem dla władz wojewódzkich i lokalnych.

Aktywnie działa na rzecz europejskich inicjatyw badawczych i pro-innowacyjnych. W latach 2002–2003 polski ekspert w Komitecie Information Society Technologies (ISTC) w Brukseli delegowany do prac przez Komitet Badań Naukowych. Polski ekspert w eGovernment i eInclusion Sub-Group działających w ramach i2010 High Level Group. Od maja 2004 r. był wiceprezydentem European Local Authorities’ Telematic Network (ELANET), a od kwietnia 2007 r. do końca 2008 roku pełnił funkcję prezydenta tej europejskiej organizacji. Juror Europejskiej Nagrody e-Integracji przyznawanej przez Komisję Europejską (2008).

Pomysłodawca i dyrektor programowy europejskiej konferencji „Innovation for Digital Inclusion”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wspólnie z DG Information Society and Media oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Gdańsku, w październiku 20111 roku.     

Członek Rady Informatyzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej i piątej kadencji (2012-2014). Członek Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych Rzecznika Praw Obywatelskich.

Lider projektów regionalnych: SIRMA Sieć Innowacyjnego eRozwoju Mazowsza, TR@NSPOD Podlaskie Partnerstwo dla eRozwoju, PRO@ctis Zachodniopomorski Alians na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz WIR – Wielkopolska Sieć Interesariuszy eRozwoju.

Pomysłodawca i lider programu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS największego w Europie programu alfabetyzacji cyfrowej pokolenia 50+, nagrodzonego w 2011 roku nagrodą WSIS Project Prizes 2011, przyznawaną w przez Intrenational Telecommunication Union.

Lider powołanego w lutym 2014 roku eksperymentalnego centrum edukacji cyfrowej FABRYKA PRZYSZŁOŚCI w Tarnowie.

Laureat nagrody „Kryształowej Brukselki” (rok 2002) nagrody ministra nauki i informatyzacji za szczególne osiągnięcia w dziedzinie realizacji innowacyjnych projektów europejskich oraz Nagrody im. Marka Cara (rok 2003) wyróżnienia za wybitne osiągnięcia na polu rozwoju informatyki w polskiej administracji publicznej. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (2009) za zasługi dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego

Centrum Edukacji

kim jesteśmy
współpraca z samorządami
badania i rozwój
edukacja cyfrowa
szkolenia
 
 

projekty

Cyfrowobezpieczni

Integra

wydarzenia

03.10.2016 | Tarnów
spotkanie
Tarnowski Tydzień Seniora
12.10.2016 | Warszawa
konferencja
Nowe perspektywy dialogu
08.11.2016 | Warszawa
konferencja
BEZPIECZNIE INTER@AKTYWNI

Cykl 12 programów emitowany na antenie TVP1 poświęconych pracy Latarników Polski Cyfrowej oraz zaletom korzystania z internetu

serial LATARNICY.PL


Serial edukacyjny "Latarnicy.pl - Zaradni w sieci", wyprodukowanego w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans w Tarnowie

serial Latarnicy.pl - Zaradni w sieci

aktualności


23 września 2016r.
07 września 2016r.
05 września 2016r.

Dołącz do nas na FACEBOOKU