Polskie szkoły stanęły przed pilnym wyzwaniem zmiany modelu prowadzenia lekcji z wykorzystaniem internetowego kanału komunikacji i interakcji z uczniami. Choć wielu dyrektorów i nauczycieli eksperymentowało już z dydaktyką cyfrową a nawet wprowadziło ją do codziennej praktyki, dla wielu pozostaje ona – szczególnie w obecnej skali zapotrzebowania – nowością i niełatwym do rozwiązania samodzielnie problemem.
Z myślą o tych ostatnich powstał serwis: CYFROWA SZKOŁA DOMOWA – MAPA WSPARCIA https://mapawsparcia.mwi.pl/ - realizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. Dzięki niemu nauczyciele i dyrektorzy będą mogli uzyskać wsparcie specjalistów, którzy zdalnie udzielą pomocy w organizacji lekcji online, podpowiedzą rozwiązania techniczne, zaproponują aplikacje edukacyjne i wspomogą w korzystaniu z edukacyjnych pomocy dydaktycznych.
- Nie wiemy jak długo przyjdzie uczniom pozostawać w domu. Dlatego uruchomiliśmy dziś serwis wspierający szkoły w realizacji ich zadań dydaktycznych online. Liczymy na oddolny ruch – mobilizację specjalistów i gotowość do podjęcia współpracy przez szkoły. Wszyscy spotkać się mogą na… mapie gromadzącej informacje - z jednej strony o potrzebujących pomocy, z drugiej zaś o gotowych jej udzielić na prostych zasadach: bezinteresownie, w ramach bilateralnych ustaleń co do zakresu pomocy oraz w okresie nieobecności uczniów w szkole z powodu epidemii - deklaruje Krzysztof Głomb – prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” – W ten sposób chcemy uzupełnić działania państwa – rządu i samorządu #akcjaedukacja - energią organizacji pozarządowych, trenerów, edukatorów i ekspertów, wyzwalającą solidarność, ducha współdziałania i samopomocy sąsiedzkiej.
Aby otrzymać wsparcie w organizacji lekcji online lub udzielić takiej pomocy wystarczy zarejestrować się poprzez FORMULARZ ON LINE. Operator serwisu połączy szkoły z fachowcami lub też sami skontaktują się ze sobą dzięki danym kontaktowym.
Wszelkie pytania należy kierować na adres: mapawsparcia@mwi.pl
ZOBACZ MATERIAŁ:Zdalne nauczanie w szkole: Jak je rozumieć?
Dodatkowych informacji udziela:
Krzysztof Głomb, k.glomb@mwi.pl , +48 605 290 500